aktualita

Z rodu královského nám narodil se

Vánoční hra v Doksanech

Po mši (cca 11:45) v neděli 11. prosince proběhne v kostele v Doksanech vánoční hra „Z rodu královského nám narodil se“. Připomíná důležité postavy z Ježíšova rodokmenu, jak jej uvádí evangelista Matouš. Příběhy Šalamouna, Davida, Rút nebo Rachaby jsou vsazeny do fiktivního setkání Judejců čekajících v Betlémě na sčítání lidu. V divadelní hře, která pochází z pera otce Pavla a dcery Jany Křivohlavých, zazní také řada písní zhudebňujících biblické příběhy. Herecký základ originálního příležitostného ansámblu tvoří katoličtí a evangeličtí divadelníci z Litoměřic, Třebenic a okolí. Většinu mladých herců jste zde v kostele už mohli vidět, když na Velikonoční neděli hráli příběh o Petrově zapření a Kristově odpuštění.