Výstava fotografií v kostele Narození Panny Marie

Klášter Doksany objektivem Martina Čecha

Atmosféra Doksan zachycena objektivem M. Čecha

V letošní prohlídkové sezóně jsou pro návštěvníky připraveny fotografie kláštera Doksany z různých ročních období a z netradiční perspektivy. Fotografie připravil Martin Čech, vynikající český fotograf, kameraman a dokumentarista.

Martin Čech studoval na střední průmyslové škole filmové v Čimelicích a následně̌ kameru a střih na pražské FAMU. 

Jako kameraman získal v roce 1999 cenu Český Lev za film Kuře Melancholik. Podílel se na několika celovečerních filmech, má zkušenosti s reklamními spoty i televizními seriály. S kamerou navštívil téměř šedesát států světa.

Jako dokumentarista na sebe upozornil dokumentem Kristova léta, dámy..., který získal první cenu v roce 2004 na filmovém festivalu FINÁLE PLZEŇ. S režisérkou Danou Maeder a ve spolupráci s UNICEF natočil dokument Zapomenuté děti. Mimo jiné režíroval i film Malý mnich o dětech v klášterech v Bhútánu.

Je členem České filmové a televizní akademie, prezidia Asociace českých kameramanů a Syndikátu novinářů České republiky. Působí jako vysokoškolský pedagog na pražské FAMU v oboru filmová a televizní kamera. Věnuje se autorským dokumentům, natáčením dronem a pedagogické činnosti.

V posledních dvou letech se rozběhla i spolupráce s řádem premonstrátů a vznikla řada krásných fotografií i videí nejen zde v Doksanech, ale i ve Strahovském klášteře, Milevsku, Sepekově, na Svatém Kopečku u Olomouce a v Jihlavě.

Zpět na obsah